Forum Magarula
Kayseri’deki yolsuzluk telefon kayıtlarında Uyeols10
SİTEMİZE ÜYE OLARAK
1) yorum yazabilir,
2) haber gönderebilir,
3) üye listesine erişebilir,
4) diğer üyelerle yazışabilir,
5) forumlara katılabilir,
6) günlük yaratabilir,
7) ve daha pak çok özeliklerden faydalanabirsiniz,
Magarula forum hayırlı günler diler sevgi ve sagılarımızla
BARKALA

Join the forum, it's quick and easy

Forum Magarula
Kayseri’deki yolsuzluk telefon kayıtlarında Uyeols10
SİTEMİZE ÜYE OLARAK
1) yorum yazabilir,
2) haber gönderebilir,
3) üye listesine erişebilir,
4) diğer üyelerle yazışabilir,
5) forumlara katılabilir,
6) günlük yaratabilir,
7) ve daha pak çok özeliklerden faydalanabirsiniz,
Magarula forum hayırlı günler diler sevgi ve sagılarımızla
BARKALA
Forum Magarula
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
"Eskiden iyilik yaparlardı söylemezlerdi. Sonra hem yapmaya hem de söylemeye başladılar. Şimdi ise yapmıyorlar fakat söylüyorlar.* Ömer bin Hâris (Rahmetullahi aleyh)

admin
admin
kulanıcılar
Kayseri’deki yolsuzluk telefon kayıtlarında Shanex10
Kayseri’deki yolsuzluk telefon kayıtlarında Shanex10
<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 997

Kişi sayfası
imam şamil: 1
https://magarula.forum.st

uyuma Kayseri’deki yolsuzluk telefon kayıtlarında

Salı Mart 05, 2013 12:54 pm
Kayseri’deki yolsuzluk telefon kayıtlarında Manset_5135d29f1ac28

Ben büyükşehir belediyesinin bir soruşturmasını kapattım, bu AK Parti’nin sonunu getirecek bir olaydı”

AKP’li Kayseri Belediye Başkanlığı’ndaki yolsuzluk iddiaları uzun zamandır Türkiye’nin gündeminde. Belediyede dağıtılan ihalelerde yaşananlar, rüşvet ve yolsuzluk iddiaları halen yargıda görülen davalarda ele alınıyor. Ancak belediyedeki yolsuzluk iddialarını soruşturmak o kadar kolay değil.

Önce bilmeyenler için meseleyi hatırlatalım…

BELEDİYE BAŞKANI YOLSUZLUK DOSYASINDA

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Koordinasyon (UKOME) Merkezi’nde çalışan Hacı Ali Hamurcu’nun 17 Temmuz 2007 tarihinde polise verdiği ifadelerle Belediye Başkanı Başkan Mehmet Özhaseki dahil 49 kişi hakkında, yolsuzluk iddiasıyla hem idari hem adli soruşturma başlamıştı.

Soruşturmada Vali Yardımcısı Ali Yener Erçin Başkanlığında bir heyet görevlendirildi. Heyet usulsüzlük olmadığı konusunda rapor hazırladı. Rapor, Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildi. Başsavcı Vekili İsmail Dalan tarafından yürütülen soruşturmada “kovuşturmaya yer yoktur” kararı verildi.

İşte bu noktada kritik bir olay yaşandı. Raporu hazırlayan Kayseri Vali Yardımcısı Ali Yener Erçin, önce Antalya Vali Yardımcılığı’na atandı. Ardından görevden alındı.

Erçin’in görevden alınma sürecinden de kötü kokular geliyordu. Zira Erçin, emeklilik hakkı kazandıktan bir gün sonra görevinden alınmıştı.

YOLSUZLUK DOSYALARI YOLSUZLUKLA KAPANIYOR

Erçin meselesi böyle kapanmadı…

Kayseri Şeker Fabrikası’ndaki yolsuzluk soruşturması sırasında teknik takibe takılan Vali Yardımcısı Erçin’in, soruşturmayı nasıl kapattığı dava dosyasına giren konuşmalarla ortaya çıktı. Söz konusu konuşmalar Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki dava dosyasında yer alıyor. Kısacası aşağıda dinleyeceğiniz tüm konuşmalar tamamen yasal yollarla elde edildi.

Birazdan yolsuzlukları soruşturmakla görevli Vali Yardımcısının, yolsuzlukları nasıl itiraf ettiğinin kayıtlarını dinleyeceksiniz. Devletin Vali Yardımcısı’nın AKP’li belediyenin yolsuzluk dosyalarını nasıl birer birer kapattığına şahit olacaksınız.

Kayseri’deki yolsuzluk telefon kayıtlarında: Çok şey bildiğim için beni postaladılar 1. KISIM
VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ

“AK PARTİ’NİN SONUNU GETİRECEK OLAY”

Soruşturmayı usulsüz bir şekilde kapattığını açıkça itiraf eden Kayseri Vali Yardımcısı Yener, “ben büyükşehir belediyesinin bir soruşturmasını kapattım, bu AK Parti’nin sonunu getirecek bir olaydı” ifadelerini kullanıyor. CHP Kayseri Milletvekili Şevki Kulkuloğlu’nun yolsuzluğun üstüne gitmesi nedeniyle Antalya’ya tayin edildiğini söyleyen Yener, belediyenin bu yolla kendisini gözden uzaklaştırdığını ve diyet ödediğini anlatıyor.

Vali Yardımcısı Yener bu sırada Belediye’den ihale alan Anadolu Yapı yetkilileriyle ile de “iş görüşmeleri” yapmaya devam ediyor. Kayseri Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın ve Genel Sekreter Yardımcısı Avukat Hüseyin Beyhan’la görüşerek grubun almak istediği teleferik hattı projesinde aracılık yapıyor.

“100 BİN LİRAMI VERİN S.TİR OLAYIM”

Yasal yollarla dinlenen ve mahkeme dosyasına giren ses kayıtlarında; Anadolu Yapı Sahibi Osman Özkan, bağladığı ihaleler ve kapattığı yolsuzluklar karşısında beklediği parayı alamayınca “basının karşısına geçerim, çatır çatır herkesi kendimi de onları da yakarım, onların bileceği iş, blöfü görürlerse görürler, ben kartları koyarım” diyen Yener’i “çok fazla konuşuyorsun” diye uyarıyor.

Vali Yardımcısı Yener ısrarcı, “Yarın gideceğim belediyeye, benim 100 bin liramı verin ben s.tir olup gideyim…” diyor. “Ben konuştuğum zaman Kayseri yıkılır, Türkiye yıkılır” demeyi de ihmal etmiyor.

“4-5 MİLYON DOLAR GÖTÜRMÜŞLER”

“AK Parti bizim, zarar vermeyelim” uyarılarına kapattığı yolsuzlukları kastederek “Abi bunlar 4-5 milyon dolar götürmüşler, yalvardılar bana dediler ki, hakkını helal et dediler, ben de bu hak burada değil ahirette zor ödenir dedim” yanıtını veriyor.

Birazdan dinlediğiniz kayıtlarla şok olacaksınız…

Ali Yener Erçin’in ses kaydı: Konuşursam Kayseri değil Türkiye yıkılır.

VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ

İSTİFA EDECEK MİSİNİZ

Ancak son sözümüz yarın görülecek davadan sadece dört gün önce Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı’na giderek Başsavcı Bülent Bingöl’le “özel” görüşen Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki’ye…

İşte belediyenizdeki yolsuzlukları soruşturan devletin vali yardımcısının itirafları.

Halen koltuğunuzda oturmaya devam edecek misiniz?

Bir sözümüz de eski Kayseri Valisi ve bugünkü İçişleri Bakan Yardımcısı Osman Güneş’e.

İşte yardımcınızın yolsuzluk itirafları…

Hazırladığı raporların altında sizin de imzanız var.

Halen o koltuğu işgal edecek misiniz?

Meseleye ilişkin inanılmaz belgeleri yayınlamaya devam edeceğiz…AKP’li Kayseri Belediye Başkanlığı’ndaki yolsuzluk iddiaları uzun zamandır Türkiye’nin gündeminde. Belediyede dağıtılan ihalelerde yaşananlar, rüşvet ve yolsuzluk iddiaları halen yargıda görülen davalarda ele alınıyor.
Kaynak: odatv - focus haber

kaynak:http://www.sonkale.org