Forum Magarula
Twitter’a Başlangıç: Yeni başlayanlar için 10 kolay adım Uyeols10
SİTEMİZE ÜYE OLARAK
1) yorum yazabilir,
2) haber gönderebilir,
3) üye listesine erişebilir,
4) diğer üyelerle yazışabilir,
5) forumlara katılabilir,
6) günlük yaratabilir,
7) ve daha pak çok özeliklerden faydalanabirsiniz,
Magarula forum hayırlı günler diler sevgi ve sagılarımızla
BARKALA

Join the forum, it's quick and easy

Forum Magarula
Twitter’a Başlangıç: Yeni başlayanlar için 10 kolay adım Uyeols10
SİTEMİZE ÜYE OLARAK
1) yorum yazabilir,
2) haber gönderebilir,
3) üye listesine erişebilir,
4) diğer üyelerle yazışabilir,
5) forumlara katılabilir,
6) günlük yaratabilir,
7) ve daha pak çok özeliklerden faydalanabirsiniz,
Magarula forum hayırlı günler diler sevgi ve sagılarımızla
BARKALA
Forum Magarula
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
"Eskiden iyilik yaparlardı söylemezlerdi. Sonra hem yapmaya hem de söylemeye başladılar. Şimdi ise yapmıyorlar fakat söylüyorlar.* Ömer bin Hâris (Rahmetullahi aleyh)

admin
admin
kulanıcılar
Twitter’a Başlangıç: Yeni başlayanlar için 10 kolay adım Shanex10
Twitter’a Başlangıç: Yeni başlayanlar için 10 kolay adım Shanex10
<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 997

Kişi sayfası
imam şamil: 1
https://magarula.forum.st

uyuma Twitter’a Başlangıç: Yeni başlayanlar için 10 kolay adım

Perş. Ekim 06, 2011 10:37 am
Twitter’a Başlangıç: Yeni başlayanlar için 10 kolay adım

Evet, üyelik adımlarını gösterdiğimiz şekilde tamamladınız. İlk tweet’inizi yazdınız, ancak farkettiniz ki sizi hiç takip eden kimse yok. “Benim ne yaptığımla kim ilgilenir?” gibi bir düşünceye kapılabilirsiniz, ki bu normal. Bu sizin Twitter çaylağı olduğunuzu gösteren bir işaret. Birçok Twitter kullanıcısı başlangıçta aynı evreden geçer. Aşağıdaki adımları uygulayarak işe başlayabilir ve kendinize bir Twitter çevresi oluşturabilirsiniz.

1. Profilinizi Düzenleyin

Yapmanız gereken ilk iş profilinizi düzenlemek. Twitter sayfanızın üst kısmında yer alan çubuğu gördünüz mü? Orada yer alan “Settings” bağlantısına tıklayın ve profilinizi doldurmaya başlayın. Önemli olan kısımlar URL, “bio”, “picture” ve “design”. Sitenizin ya da blogunuzun bağlantısını kısa bir açıklamayla birlikte ekleyin. Kendinizi diğerlerinden ayırmak için bir resim yükleyin, daha sonra da Twitter sayfanızın tasarımını düzenleyin. Diğer sosyal ağ sitelerinde olduğu gibi profilinzde kendinizi eksiksiz bir şekilde anlatmak önemlidir.

2. Benzer ilgi alanlarına sahip kişileri takip edin

Profilinizi oluşturdunuz. Şimdi sıra kişileri takip etmeye geldi. Twitter dizinini tarayarak insanları bulabilirsiniz. Twellow ve JustTweetIt gibi sitelerde işinizi görecektir. Bu siteler sizinle benzer ilgi alanlarına sahip Twitter kullanıcılarını bulmanızı sağlıyor. Bu kullanıcıları takibe alın ve tweet’lerini gözlemleyin. Bu kişileri takip eden diğer kişileri de takip edebilirsiniz. Ancak bundan önce hakkındaki bilgileri okuyup, bloglarını ziyaret edip anlayın ki hala doğru niş üzerinde olasınız. Doğru niş üzerinde olmak benzer ilgi alanlarına sahip bir topluluk oluşturmayı kolaylaştıracaktır.

3. Etkileşime geçin

İnsanları izlemeye başladınız. Şimdi ana ekranınızda bazı twit’ler göreceksiniz. İzlediğiniz insanların neler yaptığını okuyun ve ilginizi çekerse onlara cevap verin. Örneğin, bir kişi toplantıyı nasıl yürüteceğini anlatıyor. Siz de fikirlerle ona karşılık verebilirsiniz. Birisi size soru sorduğunda, biliyorsanız cevabını vermekten çekinmeyin. Etkileşim kurmaktan korkmayın.

4. Spam’den uzak durun

Spam Twitter kullanıcılarının takipten vazgeçmesinin en önemli sebeplerinden birisidir. Bu nedenle bir karakter limiti konmuştur. İnsanlara mesajları tekrar tekrar göndermeyin. Onlara sürekli bağlantıların bulunduğu mesajlar göndermeyin.

5. Sürekli güncel tutun

Evet, sonunda bir topluluk içinde yer aldınız. Şimdi mümkünse her gün güncelleme yapın. Bazı Twitter kullanıcıları aktif olmayan kullanıcıları takip etmeyi bırakıyor. İnsanlara cevap verin, onlara hayatınızda neler olduğu konusunda bilgiler verin. Zaman geçecek, tanınacak ve sizi takip edenler de olmaya başlayacak.

6. En son dedikoduları bulun ve katılın

Şimdi katılma zamanı. Nişinizle ilgili ilginç bir konu bulun ve bunu tweet’leyin. Takipçileriniz ile cevaplar aracılığıyla bir etkileşim kurduğunuz için, daha çok dikkat çekeceksiniz. Tweet’inizin sonuna “please retweet – lütfen tekrar tweet’leyin” şeklinde bir not eklemek güzel bir stratejidir. Bazı insanlar sizin tweet’inizi ilginç bulacak ve tekrar tweet’leyecektir. Sizin tweet’lediğiniz bağlantı hakkında size cevap veren başkaları olacaktır. Artık tek başınıza değilsiniz, kendi kendinize konuşmuyorsunuz. İnsanlar sizinle ilgileniyor, tweet’lerinize cevap veriyor.

7. Diğer insanlara yardımcı olun

“Kendinize yapılmasını istemediğiniz hareketi başkasına yapmayın” sözü burada da geçerli. Tekrar tweet’ler almadan önce insanlara mesajlarını nasıl tekrar tweet edecekleri konusunda yardımcı olmanız gerekiyor. Nişiniz içerisindeki insanlara yardım edin. Günün birinde onların da size yardım etmek için nasıl çaba sarfettiklerini görünce şaşıracaksınız.

8. İlişkiler geliştirin

Şimdi sabit bağlantılar kurma zamanı. Zaman geçtikçe sizden daha aktif olanları da bulacaksınız. Her gece aynı grup insanlarla konuşmaya dalacaksınız. Sıkılmayın. Bu insanlarla etkileşim içerisinde olun ve ilişkiler kurun. Onlara nasıl olduklarını sorun, ilgil alanlarıyla ilgili sohbet edin.

9. Twitter’ı diğer sosyal ağlara entegre edin

Blogunuz var mı? O halde nişinizle ilgili yazılarınızı Twitter’a ekleyin. Facebook profiliniz var mı? O halde insanlara sizi eklemeleri için istek gönderin. Twitter gerçekten web 2.0′ın önemli bir kısmı. Çekirdek vazifesi görüyor. Sizin ilişkiler kurmanızı ve bu ilişkileri diğer sosyal ağlara taşımanıza olanak sağlıyor.

10 . Twitter dışında ilişkiler kurun

Twitter’de bir sürü arkadaşınız mı var. Bu arkadaşlığı daha ileri seviyeye taşıyın. Onların anında mesajlaşma bilgilerini alın ve daha farklı bir ortamda onlarla sohbet edin. Skype’tan onlarla konuşun, hatta bir buluşma ayarlayın. Twitter gerçek ilişkiler kurmada başarılı.

Bu adımları uyguladığınız takdirde Twitter topluluğunun resmi bir üyesi olmuş olacaksınız.

kaynak: twitternedir.com