Forum Magarula
Avcı, pazarlık yapmadan milli takımın hocası oldu Uyeols10
SİTEMİZE ÜYE OLARAK
1) yorum yazabilir,
2) haber gönderebilir,
3) üye listesine erişebilir,
4) diğer üyelerle yazışabilir,
5) forumlara katılabilir,
6) günlük yaratabilir,
7) ve daha pak çok özeliklerden faydalanabirsiniz,
Magarula forum hayırlı günler diler sevgi ve sagılarımızla
BARKALA

Join the forum, it's quick and easy

Forum Magarula
Avcı, pazarlık yapmadan milli takımın hocası oldu Uyeols10
SİTEMİZE ÜYE OLARAK
1) yorum yazabilir,
2) haber gönderebilir,
3) üye listesine erişebilir,
4) diğer üyelerle yazışabilir,
5) forumlara katılabilir,
6) günlük yaratabilir,
7) ve daha pak çok özeliklerden faydalanabirsiniz,
Magarula forum hayırlı günler diler sevgi ve sagılarımızla
BARKALA
Forum Magarula
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
"Eskiden iyilik yaparlardı söylemezlerdi. Sonra hem yapmaya hem de söylemeye başladılar. Şimdi ise yapmıyorlar fakat söylüyorlar.* Ömer bin Hâris (Rahmetullahi aleyh)

dağıstan
dağıstan
kulanıcılar
Avcı, pazarlık yapmadan milli takımın hocası oldu Shanex10
Avcı, pazarlık yapmadan milli takımın hocası oldu Shanex10
<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 5

uyuma Avcı, pazarlık yapmadan milli takımın hocası oldu

Perş. Kas. 17, 2011 10:19 pm
Avcı, pazarlık yapmadan milli takımın hocası oldu

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Tepkilere dayanamayıp Guus Hiddink’in sözleşmesini fesh eden TFF, ay-yıldızlı ekibi İstanbul Büyükşehir’in 48 yaşındaki teknik direktörüne teslim etti. Yeni patron, Hollandalı’nın iki aylık ücretini 1 senede alacak.
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, Abdullah Avcı ile önceki akşam bir araya geldi ve el sıkıştı. Aydınlar ilk görüşmede, “Ne kadar para istiyorsun” diye sordu ve Abdullah Avcı’dan, “Sizden talebim yok” cevabını aldı. Bunun üzerine Aydınlar başkanlığında toplanan TFF, aylık maaşı 150 bin lira olarak belirledi ve bu haberi telefonla Avcı’ya bildirdi. Avcı, Türk Milli Takımı’nı 31 Mayıs 2015 yılına kadar çalıştırmak için dün resmi mukavele imzaladı.

Daha ucuzu yok!
Türk Milli Takımının teknik patronluğunu yapan Hiddink’in aylık 375 bin euro, ondan önce görev alan Fatih Terim’in aylık maaşı 260 bin Lira olarak düşünüldüğünde Abdullah Avcı’nın kendinden önce görev yapmış teknik direktörlere oranla çok düşük maaş alacağı ortaya çıktı. Hiddink’in yardımcısı Oğuz Çetin bile 130 bin TL aylıkla görev yaptı. Bu hesapla Hiddink’in 2 ayda aldığı para, Abdullah Avcı’ya neredeyse 1 yılda verilecek.

Aydınlar açıkladı
TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, kamuoyunun merakla beklediği ismi dün akşam resmen açıkladı. Federasyon Yönetim Kurulu’nun yapmış olduğu toplantıya girerken Abdullah Avcı’yla anlaşmaya vardıklarını belirten Aydınlar, toplantı sonunda da yeni teknik direktörü oy birliğiyle belirlediklerini söyledi. Öte yandan ay-yıldızlı ekipte Avcı’nın yardımcılığını Okan Buruk ve kaleci antrenörü Haluk Güngör yapacak. İbrahim Kemal Menderes ise milli takım analisti olacak. Avcı’nın İstanbul Büyükşehir’de yardımcılığı yapan Arif Erdem ise görevine teknik direktör olarak devam edecek.

Avcı kimdir?
Abdullah Mucip Avcı, 31 Temmuz 1963 yılında İstanbul’da doğdu. Aslen Rizeli olan Avcı, futbola Vefa’da başladı. Sırasıyla Karagümrük, Rizespor, Kahramanmaraş, Bakırköyspor ve Kasımpaşa oynadıktan sonra İstanbulspor’da aktif futbol yaşamına nokta koydu. 2004-2005 arasında Galatasaray PAF takımında teknik direktör olarak görev aldı. 2004’te başına geçtiği Türkiye 17 Yaş Altı Millî Futbol Takımını önce Avrupa şampiyonu, ardından da dünya 4.’sü yaptı. 2006 yılında milli takımdaki görevinden ayrılarak İstanbul Büyükşehir Belediyespor’da teknik direktörlük görevine başladı.

İlk tepki Vural’dan
Teknik direktör Yılmaz Vural, Abdullah Avcı’yı milli takımın başına getiren TFF’yi eleştirdi. Ay-yıldızlı ekibin daha tecrübeli isimlere teslim edilmesi geretiğini vurgulayan Vural, “Benim kırıldığım bir nokta var. Biz bu işe 26 senemizi verdik; gönül isterdi ki alternatif olabilecek isimler masaya yatırılsaydı, en azından bu isimlerle bir görüşme yapılsaydı, herkesin fikri, projesi dinlenip ona göre karar verilseydi daha iyi olurdu. Biri ‘Abdullah Avcı’ dedi ve Abdullah Avcı’dan başkası düşünülmedi” diyerek tepkisini dile getirdi. Bu işte beklentisi olanların varlığından söz eden Yılmaz Vural, “Abdullah Avcı tabii ki bizim canımız; başarılı olursa tabii ki memnun olacağız ama kendini bu işe adamış biri olarak ben içimden üzüldüm. Çünkü Avrupa kültürü, eğitim, dil, deneyim bizde... Bu işe kendimi layık görüyorum ama adımız bile anılmıyor. Uygulama adil değil” dedi.