Forum Magarula
Facebook Nedir bilmeyen var mı? Uyeols10
SİTEMİZE ÜYE OLARAK
1) yorum yazabilir,
2) haber gönderebilir,
3) üye listesine erişebilir,
4) diğer üyelerle yazışabilir,
5) forumlara katılabilir,
6) günlük yaratabilir,
7) ve daha pak çok özeliklerden faydalanabirsiniz,
Magarula forum hayırlı günler diler sevgi ve sagılarımızla
BARKALA

Join the forum, it's quick and easy

Forum Magarula
Facebook Nedir bilmeyen var mı? Uyeols10
SİTEMİZE ÜYE OLARAK
1) yorum yazabilir,
2) haber gönderebilir,
3) üye listesine erişebilir,
4) diğer üyelerle yazışabilir,
5) forumlara katılabilir,
6) günlük yaratabilir,
7) ve daha pak çok özeliklerden faydalanabirsiniz,
Magarula forum hayırlı günler diler sevgi ve sagılarımızla
BARKALA
Forum Magarula
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
"Eskiden iyilik yaparlardı söylemezlerdi. Sonra hem yapmaya hem de söylemeye başladılar. Şimdi ise yapmıyorlar fakat söylüyorlar.* Ömer bin Hâris (Rahmetullahi aleyh)

admin
admin
kulanıcılar
Facebook Nedir bilmeyen var mı? Shanex10
Facebook Nedir bilmeyen var mı? Shanex10
<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 997

Kişi sayfası
imam şamil: 1
https://magarula.forum.st

uyuma Facebook Nedir bilmeyen var mı?

Perş. Ekim 06, 2011 11:00 am
Facebook Nedir bilmeyen var mı?

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Televizyon ve gazetelerin bombalamasıyla birçok kişi aniden kendini facebook dünyasında buluverdi. Bu hususta arkadaşlar da hiç masum değil tabi.

Önce facebook’tan gelen bazı epostalar aldık, arkadaşınız sizi davet ediyor diye. Kimimiz ilgilendi, kimimiz ilgilenmedi. Sonra baktık millet adından bahseder olmuş, sanki bir biz orada değilmişiz gibi. Ama dili ingilizce. Biraz ingilizcesi olanlara zor değil, olmayanlar ise firefox için üretilmiş eklentiyle türkçe kullanabiliyorlar. Neyse bir şekilde girildi facebook’a, bakıldı ki bazı arkadaşlar bizi bulmuş, onlara onay verildi, bizim izini kaybettiğimiz bazı arkadaşlar kısa bir ’search’ işlemiyle hemen bulundu. Bir sürü arkadaşımız oldu.

Önce birbirlerimizin duvarlarına yazdık. Sonra başladık mesaj göndermeye birbirimize. Bir baktık arkadaşımız vampir olmuş, bizi ısırmış, e ben seni beni ısır diye mi buldum kardeşim.

Böyle hoş davetlerle facebook uygulamaları dünyasına da adım atmış olduk. Çoğu eğlencelik uygulamaları anlamaya çalışıp hoş vakitler geçirmeye başladık. Arkadaşlarımızla değişik bir şekilde haberleşmeye ve birbirimizi sanal yoldan hatırlamaya devam ettik.
Görünen o ki sadece türkiyeyi değil tüm dünyayı yaklaşık aynı dönemde etkiledi bu yeni sosyal ağ akımı. Tabi ki bunu sağlayan sayısız artısı var facebook’un. Üstelik kısa zamanda demode olmasını önleyebilecek sürekli yenilenme içerisinde. İnsanları sürekli facebook’a çeken bir şeyler var içinde. Tanıdıklar arasında sürekli etkileşim ve bunları sağlayan uygulamalar var.

Facebook bu işi iyi yönettiği ve uygulama geliştiricileri memnun olduğu sürece bu yenilenme devam edecek gibi de gözüküyor.